Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Inuki - sklep z mangą i anime

Komentarze

Oda do Shinsen Gumi

 • Dodaj komentarz
 • Powrót do opowiadania


 • KYUZO : 2006-04-05 21:00:45
  bardzo fajne:)

  Spodobało mi się to opowiadanko w realiach Kenshina. Szkoda tylko, że głównym bohaterem nie był Saito;), ale i tak fajnie się czytało.

  Tak wogóle to nie zawiele jest w śieci tekstów pl związanych z Kenshinem więc chyba miałem farta, że znalazłem coś takiego:)

  Spodobał mi sie tytuł Shinsen Gumi rulez:)

 • Ariel-chan : 2006-04-10 13:01:55
  nie,to nie jest komentarz==

  Thanx ^^Zobacz drugą odę.

 • : 2008-01-08 20:47:51
  Shinsengumi

  Jest to oda do policyjnych sił specjalnych szogunatu, tak? W takim razie nazwa tej formacji, pojawiająca się w fiku, powinna brzmieć Shinsengumi, a nie Shinsen Gumi.

  Będę szczery: nie uwiódł mnie sposób prowadzenia narracji. Poza tym miało być dramatycznie (tak wynika z kategorii, do której przypisano fika), a nie było, niestety: zabrakło napięcia. No i wtręty czynione przez narratora i adresowane do czytających("Tak, tak moi państwo..."Tak naprawdę, zresztą, jak widzicie.") psuły mi odbiór całości.

 • Seval : 2008-01-09 17:03:25
  Średnio

  Po pierwsze, jeśli pominąć osobę Kenshina, wygląda to jak fic do Peacemaker Kurogane. Okita (i całe Shinsengumi) z tych dwóch tytułów różnią się dość mocno.

  Po drugie, Okita zmarł na gruźlicę mniej więcej w tym samym czasie, gdy niedobitki Shinsengumi toczyły swoją ostatnią walkę. Jest to zarówno fakt historyczny jak i część świata przedstawionego Rurouni Kenshina. Wybierając ten świat przedstawiony jako miejsce akcji, wypadałoby trzymać się konwencji.

  Uwagi do stylu mam właściwie takie same, jak Morf, więc nie będę powtarzać. Dodam tylko, że język bohaterów strasznie mi zgrzytał. "-dono" było używane przez łagodnego Kenshina, Battosai mógłby powiedzieć "Okita-san". A styl wypowiedzi wprost z Sienkiewicza (czekałam wręcz na "waść") nie pasuje mi do opowiadania o samurajach.

Aby komentować musisz się zalogować