Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Studio JG
Regulamin Czytelni Tanuki - Wersja ujednolicona:

 1. Czytelnia Tanuki (zwana dalej Czytelnią) jest częścią portalu Tanuki.pl (ISSN 1898-8296), powstałą w celu promowania szeroko rozumianej twórczości literackiej, z wyłączeniem tekstów poetyckich.

 2. Tekst do Czytelni mogą przesyłać tylko zarejestrowani użytkownicy za pomocą specjalnego formularza.

 3. Przed przesłaniem tekstu należy zapoznać się z Zasadami dotyczącymi zamieszczania tekstów.

 4. Przesłanie tekstu do Czytelni jest równoznaczne z deklaracją, z dany tekst należy do osoby która go zamieszcza, bądź, w przypadku tłumaczeń, że posiada zgodę autora na jego przetłumaczenie i publikację.

 5. Przesłanie tekstu do Czytelni nie jest jednoznaczne z jego publikacją na stronie. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania lub usunięcia tekstu bez podania przyczyny.

 6. Redakcja Czytelni zastrzega sobie prawo ingerencji w tekst na poziomie technicznym, tj. przystosowanie tekstu do kodowania BBCode stosowanego na Czytelni.

 7. Zabrania się umieszczania na stronie treści obraźliwych, nawołujących do nienawiści, zawierających treści rasistowskie, pornografię bądź w inny sposób naruszających dobra osobiste oraz polskie prawo.

 8. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia treści naruszających którykolwiek z powyższych punktów.

 9. Komentarze i oceny służą do komentowania i oceniania danego tekstu. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych, niekonstruktywnych, bądź nie związanych z tematem.

 10. Wszelkie materiały znajdujące się na stronie zostały umieszczone za zgodą autorów, są ich własnością i jako takie nie mogą być wykorzystywane bez ich zgody.

 11. Redakcja Czytelni zastrzega sobie prawo do wykorzystania tytułu utworu oraz fragmentu pochodzącego z tekstu, nie przekraczającego tysiąca znaków łącznie ze spacjami, w celu promocji danego utworu w obrębie portalu Tanuki.pl.

 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie.

 13. Wysłanie tekstu do Czytelni oznacza zgodę na powyższe warunki przedstawione w regulaminie.


Zasady zamieszczania tekstów

 1. Teksty przeznaczone do publikacji na Czytelni mogą wysyłać tylko zalogowani użytkownicy.

 2. Użycie przycisku "Wyślij opowiadanie" przenosi użytkownika do panelu dodawania utworu, gdzie zgodnie z podanymi wskazówkami, może zamieścić swój tekst i go odpowiednio oznaczyć.

 3. W przypadku tekstów składających się z wielu rozdziałów, każda część powinna zostać umieszczona oddzielnie jako kolejny rozdział.

 4. Tłumaczenia można zamieszczać tylko za zgodą autora oryginału. W polu "Dodatkowa informacja o prawach autorskich" należy umieścić następujące informacje - nick (lub imię i nazwisko) autora, a miarę możności także link do oryginału.

 5. Na Czytelni używane jest kodowanie BBCode - kursywę, podkreślenia lub pogrubienie należy oznaczać odpowiednio: [i][/i], [u][/u], [b][/b].

 6. Wszystkie teksty są oceniane przez Redakcję, także pod kątem poprawności stylistycznej i ortograficznej. Odrzucane są teksty, które:
  • zawierają rażące ilości błędów ortograficznych i interpunkcyjnych,
  • zawierają rzucające się w oczy błędy stylistyczne,
  • nie zawierają polskich liter,
  • zawierają emotikonki (uśmieszki, buźki),
  • zawierające treści niezgodne z Regulaminem Czytelni Tanuki,
  • są napisane skrajnie nieudolnie i rażąco odbiegają od poziomu publikowanych na Czytelni tekstów.

 7. Dopuszczalne jest umieszczanie tekstów zawierających treści erotyczne po przypisaniu ich do jednej z trzech grup wiekowych: bez ograniczeń, od lat 15, od lat 18.

 8. Zakwalifikowane teksty zostają dodane do Terminarza Czytelni. Redakcja rezerwuje sobie prawo zmiany kolejności publikowanych tekstów.