Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Inuki - sklep z mangą i anime

Komentarze

Lato

 • Dodaj komentarz
 • Powrót do opowiadania


 • uśmiech_zabity : 2010-06-09 12:48:08
  ...

  "Wszędzie Cię rozpoznam. Walczę dla Ciebie".

  Nigdy nie sądziłam, że trafię na Tanukim na takie opowiadanie... tak niezwykle wzruszające i chwytające za serce...po prostu... brak słów.

 • Grisznak : 2010-06-09 17:12:42
  No no no...

  Na starcie miałem bardzo mieszane uczucia... Hetalia, fanfiki, holocaust, piece... to wręcz wyjątkowo grząski grunt i wręcz proszenie się o spektakularną wpadkę. A tu niespodzianka, udało się i to bez potknięć. Moje gratulacje.

 • Edzia : 2010-06-09 23:28:21
  Jestem tego świadoma

  że temat jest niezwykle delikatny i bardzo długo nie chciałam pisać fanfika o holocauście. Zwłaszcza, że jestem stuprocentowym amatorem. Tak jak zaznaczyłam w "opisie", nie chciałabym nikogo urazić ani zniesmaczyć wyborem takiego tematu, być może nawet nie powinnam o tym pisać, bo po prostu za mała jestem, żeby w ogóle poruszać takie sprawy. Dziękuję za komentarze.

 • Ojomadojojoba : 2011-07-24 22:05:53
  No fajne

  Bardzo mi się podobało. Styl fajny i w ogóle przyjemnie się czytało. No i choć temat rzeczywiście delikatny, to udało ci się go ładnie ogarnąć. Tylko mam jedno "ale"... Żydzi nie lubią polaków. Polacy nie lubią Żydów. Czytałam kilka książek o hlocauście i dokumentów też troche oglądnełam i żadko można się spotkać aby jakiś Żyd pochlebnie wypowiadał się o Polsce. W sumie się nie dziwie, nie licząc tych dobrych ludzi, którzy w czasie wojny dawali im schronienie, Żydzi nie byli mile widziani w naszej ojczyźnie. W końcu powiedzenie 'Polska dla Polaków" nie narodziło się wczoraj... Dlatego troche kuła mnie w oczy ta miłość Feliksa do Żydówki, tym bardziej, że odwzajemniona. Bo Polacy się z Żydami naprawdę nie kochają... ani nigdy nie kochali.

 • Feliks. : 2012-11-04 21:43:01
  ...

  Przyznam, że... z wiekiem człowiek na prawdę zaczyna o wiele więcej rozumieć. Czytałam ten ff rok temu - jeden z pierwszych, mówiących o Hetalii z jakim miałam do czynienia. Oczywiście, okropnie mnie wzruszył, jako osobę zżytą z krajem, a tym bardziej z Oświęcimiem, obok którego mieszkałam 11 lat, jednak teraz... Po samej wizycie w obozie, po bliższym zapoznaniu się z tematem, po utożsamieniu i wczuciu się w postać Feliksa... po prostu żal ściska mi serce. Jest to napisane tak... realistycznie i z takim dużym przysposobieniem do panujących tam realiów... Kłaniam się w pas, za to co zrobiłaś. Wywołałaś we mnie tyle emocji: strach, smutek, złość, wzruszenie, zalążek radości, ckliwość. Teraz coś czuję, że nie dam rady mówić o postaci Gilberta tak, jak mówiłam jeszcze wczoraj - kiedy wspomnienie o tym ff zblakło.

  Przy okazji przepraszam za tak wielkie przelanie uczuć na komentarz ._..

 • : 2012-11-07 23:03:13

  Re-we-la-cja. Świetne po prostu. Tylko nie do końca rozumiem - to ta Żydówka w końcu została zabita czy nie? Postać Gilberta świetna. Polski też. 10/10!

Aby komentować musisz się zalogować