Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Otaku.pl

Opowiadanie

Legend of Galactic Senshi

Prolog

Autor:Grisznak
Serie:Sailor Moon
Gatunki:Akcja, Dramat, Fikcja, Romans, Science-Fiction
Uwagi:Yuri/Shoujo-Ai, Przemoc, Erotyka
Dodany:2009-09-28 16:49:46
Aktualizowany:2009-10-10 17:10:47


Następny rozdział

To dość specyficzny fanfik, toteż czuję się zobowiązany napisać kilka słów wyjaśnienia. Po pierwsze, to nadal jest Sailor Moon, aczkolwiek tytuł sugeruje bliski związek z "Legend of Galactic Heroes". Z LoGH zaczerpnąłem przede wszystkim ideę, seria ta (jak i pokrewna jej "Tytania") były tu wyłącznie źródłem inspiracji. Po raz pierwszy chyba pozwoliłem sobie na naszpikowanie tekstu cytatami. Do tej pory unikałem tego jak ognia, uważają, że niesprawiedliwe i nieuczciwe jest podpieranie się cudzą twórczością. Zdania nie zmieniłem, koncepcja jednak wręcz prosiła o wykorzystanie wielu błyskotliwych powiedzonek autorstwa bardziej lub mniej znanych. Być może wyszukiwanie ich przyniesie komuś frajdę?

Fabularnie akcja rozgrywa się w czasach Księżycowego Królestwa, dopiero w drugiej części tego fika (która dopiero powstaje) przeniesie się ona do czasów współczesnych bohaterkom znanym z mangi i anime. Należy zatem zaznaczyć, że w opisywanych w tej części wydarzeniach główne role odgrywają księżniczki, których wcieleniami sailorki były. To pozwoliło mi na pewne zmiany w charakterach, przy naturalnie zachowaniu ważniejszych cech.

Dalej - z racji daleko idącej ingerencji w fabułę, nie trzymałem się niewolniczo tego, co zostało powiedziane w mandze i anime (a na temat interesujących nas wydarzeń nie powiedziano wiele). W związku z tym proszę raczej o powstrzymanie się od komentarzy typu "a w mandze było napisane, że...". Wykorzystałem te elementy, które mi pasowały, te, które uznałem za stosowne zmienić, zmieniałem bez skrupułów. To chyba tyle, życzę miłej lektury.

Następny rozdział

Ostatnie 5 Komentarzy

  • Skomentuj
  • Pokaż komentarze do całego cyklu

Brak komentarzy.