Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Studio JG

Opowiadanie

Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Starzy znajomi - recenzja komiksu

Autor:Marcin Chudoba
Kategorie:Recenzja, Komiks
Dodany:2020-05-05 21:14:26
Aktualizowany:2020-05-05 21:14:26

Dodaj do: Wykop Wykop.pl


Ilustracja do artykułu
Tytuł: Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Starzy znajomi

Tytuł oryginału: The Amazing Spider-Man: Worldwide vol. 4

Scenariusz: Dan Slott, Christos Gage

Rysunki: Giuseppe Camuncoli, R. B. Silva

Tłumaczenie z języka angielskiego: Bartosz Czartoryski

Wydanie polskie: Egmont Polska

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-281-4206-0Czwarty tom Globalnej sieci przynosi ze sobą masę wrażeń: zakłady chemiczne Parker Industries wylatują w powietrze, mąż cioci May umiera, a Doktor Octopus zastanawia się jak powrócić do ludzkiego ciała. Na domiar złego Jackal, który pojawiał się w poprzednich odsłonach przygód Spider-Mana jako tajemnicza postać oferująca superłotrom układy nie do odrzucenia, w końcu odkrywa część kart.

Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Starzy znajomi to wprowadzenie do eventu znanego jako Spisek klonów. Jackal daje z siebie wszystko, aby dzięki udoskonalonej technologii kopiowania ludzkich narządów sprowadzić z zaświatów jak najwięcej osób. Ponadto jego machinacje bezpośrednio dotykają tytułowego herosa. Kiedy stan zdrowia Jaya Jamesona znacząco się pogarsza, przedstawiciele firmy New U Technologies zarządzanej przez antagonistę składają mu propozycję poddania się innowacyjnej terapii, która uratuje jego życie. Ciocia May i J. J. Jameson są za tym, by skorzystać z oferty nieznajomych, jednak zmysły Parkera podpowiadają mu, że cała sytuacja jest mocno podejrzana. Dochodzi do konfliktu między Peterem a jego rodziną.

Giuseppe Camuncoli i R. B. Silva świetnie wywiązali się ze swego zadania. Solidna oprawa graficzna omawianego komiksu przykuwa oko. Projekty postaci są dokładne i dość szczegółowe, kadry nie straszą pustkami. Sceny akcji zostały oddane z należytą dynamiką.

Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Starzy znajomi to bardzo miła odmiana po lekturze niezwykle nudnej Demonstracji siły. Cieszy, że Dan Slott i Christos Gage byli w stanie wykrzesać z siebie kilka zaskakujących pomysłów. Czwarty tom przygód Człowieka-Pająka wciąga za sprawą odpowiedniej dawki dramatów i zaskakujących zwrotów fabularnych. Pozostaje mieć nadzieję, że Spisek klonów będzie równie udany.


Ostatnie 5 Komentarzy

  • Skomentuj

Brak komentarzy.