Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Studio JG

Opowiadanie

Extraordinary X-Men. Upadek królestw - recenzja komiksu

Autor:Marcin Chudoba
Redakcja:IKa
Kategorie:Recenzja, Komiks
Dodany:2020-08-04 10:53:54
Aktualizowany:2020-08-04 10:53:54

Dodaj do: Wykop Wykop.pl


Ilustracja do artykułu
Tytuł: Extraordinary X-Men. Upadek królestw

Tytuł oryginału: Extraordinary X-Men vol. 3: Kingdoms Fall

Scenariusz: Jeff Lemire, Ollie Masters, Brandon Montclare

Rysunki: Victor Ibañez, Carlo Barberi, Rosi Kämpe

Tłumaczenie z języka angielskiego: Maria Jaszczurowska

Wydanie polskie: Egmont Polska

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-281-4195-7X-Men pokonali Apocalypse’a i uwięzili go w budynku swojej szkoły, jednak nie jest to koniec ich problemów. Nightcrawler i Iceman wyruszają z misją w celu odnalezienia Colossusa, który wciąż jest pod wypływem mocy En Sabah Nura. Tymczasem Magik i Storm podążają śladem zbiegłej Sapny. Niestety okazuje się, że ciałem dziewczynki zawładnął o wiele potężniejszy byt, który pragnie zniszczyć Limbo.

Trzeci tom Extraordinary X-Men dostarcza odbiorcy masę scen akcji, jednak Jeff Lemire ma problem z wykorzystaniem potencjału drzemiącego w opowiadanej historii. Fabuła nie angażuje i nie wciąga, jest zwyczajnie nijaka, a dramaty bohaterów nie wstrząsają czytelnikiem. Na domiar złego Staruszek Logan i Jean Grey z przeszłości błąkają się po kadrach komiksu bez większego celu. Najciekawiej wypadają natomiast sceny, w który Apocalypse kusi Forge’a na różne sposoby, aby ten wypuścił go z więzienia.

Kreska Victora Ibañeza również pozostawia wiele do życzenia. Projekty postaci są bardzo szpetne, bez względu na to, po której stronie barykady stoją. Sceny akcji prezentują się lepiej, jednak jest ich stanowczo za mało, aby zrekompensować odbiorcy negatywne wrażenia powstałe na skutek obcowania z oprawą graficzną.

Ciekawy dodatek stanowi natomiast krótka obyczajowa historia opowiadająca o wspólnej przygodzie Forge’a i Moon Girl, genialnej przedstawicielki rasy Inhumans. Szkoda tylko, że komiks ten, pochodzący z Extraordinary X-Men Annual #1 jest jedynie zapychaczem i najprawdopodobniej w żaden sposób nie wpłynie na fabułę głównej serii.

Extraordinary X-Men. Upadek królestw skupia w sobie wszystkie negatywne cechy masowo produkowanych komiksów o superbohaterach, Jest to publikacja jedynie dla najwierniejszych fanów marvelowskich mutantów.


Ostatnie 5 Komentarzy

  • Skomentuj

Brak komentarzy.