Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Otaku.pl

Komentarze

Nigdy twój

 • Dodaj komentarz
 • Powrót do opowiadania


 • przeklęta_beatrycze : 2009-07-16 13:53:39

  Podoba mi się.

  Trudno jest znaleźć dobre opowiadanie na podstawie tej anime - nie jest ona zbytnio popularna - jednakowoż zawsze twierdziłam, że gdy wybór jest mniejszy, dużo łatwiej jest znaleźć takie perełki.

 • Kanivaru : 2010-01-05 19:36:25
  no

  O taak, ciekawy pomysł na przedstawienie tej relacji z punktu widzenia Elizabeth. Nareszcie coś innego.

  Bardzo dobre tłumaczenie, oby więcej takich.

 • KKZ : 2010-01-25 11:31:36
  7/10

  Wyróżnia się z tłumu... Spoko.^^

  Ulubiony fragment:

  I nawet, kiedy przyłapuje go przyciśniętego do ściany, ze zlepionymi od potu włosami i rozsuniętymi szeroko nogami, gdy Sebastian opiera się o niego i mruczy z nieznaną jej słodyczą wprost do jego ucha - nawet wtedy najchętniej zignorowałaby piekący ból w piersi. Przypomina sobie jednak, w jaki sposób lokaj później na nią patrzył: nie ze współczuciem, nawet nie z cieniem zakłopotania - nie, w jego oczach był ten błysk, w którym dało się odczytać rozbawienia i ciekawość, pojawiające się i znikające niemal zbyt szybko, by można było to zauważyć. Ale on jest mój, chce krzyczeć Elizabeth. Sebastian uśmiecha się do niej przyjemnie, a ona czuje przeszywające zimno.

  Ach~ Oby więcej takich.

 • madzik93 : 2010-01-27 11:48:38

  Chciałabym zobaczyć wściekłą Lizzy, taką zazdrosną o Ciela, bo Sebastian jest najbliżej Panicza. Mimo że brak dialogów to miło się czytało. Cieszę się że w ogóle ktoś coś napisał z tego anime.

  Chcę zobaczyć napalonego Sebastiana na Ciela, ale chyba wszyscy tego chcą.

  Masz ładny styl pisania, i dość ciekawy skład słów. Ale to pasuje.

 • Irian : 2010-08-08 10:28:48

  Genialne jednym słowem .

  Cieszę się , że Elizabeth w tym opowiadaniu nie została przedstawiona jako bezmózga , słodka idiotka . Nienawidzę yaoi , a szczególnie takie typu : SebaxCiel , a Lizzy zdaje sobie sprawę ( w tym opowiadaniu , bo w anime niczego chyba nie podejrzewa ) , że Kuroshitsuji może się zmienić na Yaoi ;P

  Faktycznie , Sebastian i Ciel są niebezpiecznie blisko siebie i to mi się nie podoba . Bo jak już mówiłam , nienawidzę yaoi . Elizabeth powinna walczyć o swojego Ciela .

  Dziękuję za to opowiadanie . Ode mnie 10/10 . :)

 • Subaru : 2011-01-07 09:05:40

  Elizabeth nie jest bezmyślną idiotką? xD

  Ciekawy punkt widzenia... A może w Kuroshitsuji naprawdę tak było? Myślę, że po części musiała widzieć... hm. Zainteresowanie Sebastiana JEJ Cielem.

 • anulka406 : 2011-06-13 19:30:37

  Naprawdę świetny fanfick, aż przeczytam po angielsku. Tłumaczenie też świetne. Bardzo lekko się czyta. Mam tylko jedną małą uwagę - powinnaś wziąć w cudzysłów kwestię Sebastaiana, którą wypowiadał do Ciela. W ten sposób będzie o wiele czytelniej. Z czystym sercem przyznam, że jest to pierwszy ff dotyczący Kuroshitsuji, jaki czytałam i jestem dogłębnie zadowolona, że na sam początek trafiła mi się taka perełka. Delikatne i nienachalne.

 • : 2012-08-30 17:01:33

  Jednym słowem: świetne. Nic dodać, nic ująć. Ode mnie 8/10, bo jednak czegoś mi tu zabrakło. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem pozytywnie zaskoczona

 • Leanne-Shafiq : 2013-07-13 20:10:32

  Długo szukałam jakiegoś opowiadania yaoi z Kuroshitsuji i w końcu na jakieś trafiłam. Ogólnie bardzo mi się spodobało. Tylko Ciel nie zauważający ludzi, którzy się nim interesują... W moim wyobrażeniu on byłby zdolny wykorzystać to pożądanie innych do swoich celów. Teraz pozostaje mi już tylko się rozpływać, a w szczególności za sam początek:

  Jest piękny; tak piękny, że jego widok zapiera dech w piersiach.

  Od razu skojarzyło mi się to z Cielem. Ja sama oglądając anime przez wszystkie odcinki rozpływałam się nad jego urodą. Zaś Elizabeth zawsze kojarzyła mi się z takim wiecznym dzieckiem. W tym opowiadaniu zaskoczyła mnie swoją inteligencją i przenikliwością. Właśnie to podobało mi się chyba najbardziej. Został mi już chyba tylko Sebastian, jego zachowanie bardzo mi się podobało według mnie był bardzo kanoniczny. Prawie nigdy nie czepiam się nie kanoniczności, wręcz przeciwnie ja ją w niektórych momentach wręcz wielbię, ale zachowanie Ciela i Sebastiana powinno zostać jak najbardziej oddane oryginałowi.

 • Komentarz usunięto
Aby komentować musisz się zalogować