Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Otaku.pl

Komentarze

Rezonans

Ciężar prawdy

Pokaż komentarze dla:

 • Dodaj komentarz
 • Powrót do opowiadania


 • erravi : 2020-07-22 02:14:07

  No i bach! Skomplikowało się. :D Ale od początku...

  Droga Rin, wiem, że też nie jestem wzorem systematyczności, ale jeśli każesz nam czekać na kolejny rozdział następne trzy lata to przysięgam przyjadę do ciebie i będę męczyć tak długo aż nie pojawi się kontynuacja!

  Całość przeczytałam sobie od początku, jak gdzieś tam wspomniałam, i to nie pierwszy raz, ale jak zawsze bawiłam się wybornie. Niemniej, mam nadzieję, że nie będę musiała ponownie odświeżać całości, bo nowy rozdział pojawi się już wkrótce - przypomniam! xD

  Uwielbiam to, w jaki sposób oddajesz kanoniczny charakter postaci. Niby są różnice, bo w końcu alternatywny świat, ale czytając mam ciągle wrażenie, że ten główny pierwiastek został idealnie zachowany. I oczywiście cała historia bardzo ciekawie przemyślana i z pewnością wkręca czytelnika.

  Co do najnowszego rozdziały to scena Zelgadisa i Liny po jej przebudzeniu... skradła moje serce!

  Poza tym, czytając miałam coraz więcej wątpliwości, co do prawdziwej natury Równowagi, zresztą podobnie jak sami bohaterowie. Tym bardziej po wyjawieniu przez Rezo powodu, dla którego zmienił Zela w chimerę. Sensowny i ciekawy powód. No cóż, w każdym razie z pewnością nikt nie jest tak krystaliczny za jakiego się podaje.

  I oczywiście Xellos... czy mi się wydaje, czy on i Zelas kombinują na boku z Rezo? Bo w sumie dlaczego Xellos miałby wszczepiać Linie czątkę mocy Shabranigdo, wiedząc, że LON odpowie na wezwanie? Ach, te pytania... xD

  Na smutny koniec dodam, że żal mi Guesha. Miał potencjał na ciekawą i bardziej rozwiniętą postać, ale cóż, w końcu to wojna, a ludzie na niej giną.

  Od razu zapytam kiedy kontynuacja i nie chcę słyszeć wymówek na temat pracy dyplomowej? :D

 • Rinsey : 2020-07-22 23:56:53

  Wiesz... Tak mnie zachęcasz do obijania się, skoro byś mnie miała odwiedzić w celu pogonienia do pisania :D (Zapraszam nieustająco serdecznie :D). Nie no gupi to był żarcik, muszę na nowo uporządkować sobie rozdział następny i zacznę pisać. Nie obiecuję, że w następnym miesiącu, ale na pewno szybciej :). Arashino znalazła na mnie ciekawy sposób z dziuganiem mnie prawie codziennie i po przerwie nauczyłam się nowej dyscypliny pisania jednocześnie mojej pracy i fika, więc na nowo przyzwyczaiłam się do pisania w miarę regularnego ^^'.

  Dziękuję Ci serdecznie za tak długi komentarz! I łojej, przeczytanie ponownie wszystkiego od początku!

  Oj cieszę się bardzo, że podobała Ci się scena po przebudzeniu Liny. Nie powiem, że pisałam rozdział głównie dla tej sceny, ale zdecydowanie sprawił mi największą frajdę ^^.

  Cieszę się też, że chyba udaje mi się przekazać, że tu nie ma absolutnie krystalicznie czystej strony. Chciałam opisać historię, gdzie nie ma dobra i zła, tylko ludzkie wybory i ich konsekwencje.

  Co do Xellosa i Zellas, zdradzę, że nie układa się z Rezo. To ich reakcja na nowe okoliczności, które w ich oczach naprawdę mogą zniszczyć dotychczasowy porządek.

  Guesh... Wiem, że mogłam go dużo bardziej rozwinąć. Nawet się wahałam, czy to właśnie teraz powinien nastąpić jego koniec. Ale ta część pisała się sama. Ten rozdział ma być końcem pewnego etapu. I naturalny bieg jego postaci tutaj stał się częścią nurtu opowieści. Dodam też brzydko, że cieszę się, że jest Ci go żal. To moja własna postać, a jak Ci kiedyś pisałam, uważam własne postacie za swój słaby punkt, więc bardzo mnie cieszy, że moja własna postać może wzbudzać emocje.

  Raz jeszcze bardzo Ci dziękuję ^^.

 • Arashino Shiro-nowy : 2020-08-04 21:03:10

  Męczyłam, męczę i będę męczyć o następny rozdział :D

  Tekst jest za dobry by go zawiesić w Morzu Chaosu, musi zostać zakończony i kropka ;)

  A po urlopie masz pewnie tyyyyyyle pomysłów na dalszą część, że niedługo będzie nowy rozdział. Prawda Rinsey? :)

 • Arashino Shiro-nowy : 2020-08-04 21:05:16

  Zapomniałam dodać, że mnie przy Gueshu też ściskało w gardle przy czytaniu. Jak tekst potrafi wywrzeć takie emocje to po prostu jest dobry i basta. :)

 • erravi : 2020-08-05 18:18:09

  Popieram, czas na nowy rozdział Rin! ^.^

 • Rinsey : 2020-08-06 23:57:23

  Ojeeej, dziękuję Wam obu za takie słowa motywacyjne <3 :). Pomysł jest, zamysł jest, ale czasu brak, bo się w weekend przeprowadzam ^^'. Ale pierwszy akapit jest, więc jest progres względem trzech lat :D.

Aby komentować musisz się zalogować