Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Yatta.pl

Komentarze

Elizabeth

Primo

Pokaż komentarze dla:

 • Dodaj komentarz
 • Powrót do opowiadania


 • Farathriel : 2014-09-05 15:37:17
  Nie...nie...nie...

  Wybacz - droga autorko - ale z trudem, doprawdy trudem udało mi się przebrnąć przez ten krótki tekst. Ale po kolei.

  Najpierw sprawy czysto techniczne:

  - kompletnie niepotrzebne i przekombinowane szyki przestawne. Nie oddawały one ni krzty powagi sytuacji, a tylko utrudniały czytanie. Nie sprawiały wrażenia o wyrobieniu warsztatu literackiego autora, a dawały do myślenia, że ktoś tu zdaje się na siłę nacechowuje tekst pompatycznością. Plus fakt - że w moim ujęciu zwyczajnie irytowały.

  - kilka błędów i literówek wyłapałem. Mniejsza o nie. To raczej mniej istotne uchybienia.

  - opisy wołające o pomstę do nieba. One były tak poszarpane, niespójne i mające charakter wyliczanki, że w zasadzie nijak nie sposób mi było sobie czegokolwiek wybrazić.

  - dialogi zapisujemy po myślnikach, a nie tyldach - taki zabieg jakiego ty użyłaś utrudnia czytanie i ni krzty nie sprawia, że tekst jest bardziej przejrzysty i czytelny.

  Teraz problematyka treściowa:

  Rozumiem, że jest to jakaś luźna wariacja nt. fantastyki (w tym mitologii Tolkienowskiej - w końcu "Valarowie"). Tak czy inaczej - fabularnie... nie wiem - albo ze mną jest coś nie tak, albo z tekstem niemniej zwyczajnie w świecie nie mam bladego pojęcia co autor chce przekazać i jaki jest w ogóle jego zamysł. Szarpane opisy, urywane fragmenty, miejscami kompletnie niewiadome motywy - czuję się jakbym dostał 1/4 wersji demonstracyjnej realnego utworu.

  Co na plus? Tajemniczość, jakiś rodzaj potencjału, niewykorzystanej możliwości. Wystarczy dopracować co jest do dopracowania i... będzie dobrze.

  Póki co 4/10.

Aby komentować musisz się zalogować