Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Yatta.pl

Opowiadanie

Death Note - child of BB

Ojciec i córka

Autor:Shinigami
Serie:Death Note
Gatunki:Komedia, Kryminał, Obyczajowy
Dodany:2012-10-23 22:48:25
Aktualizowany:2012-10-23 22:48:25


Następny rozdział

Można kopiować ale nie podawać jako swoje.


Można by pomyśleć, że osoba taka jak Beyond Birthday nie jest zdolna do pokochania kogoś. Ale pokochała. Dwie osoby. Pierwszą właściwie nie wie dlaczego. Kobietę w jego wieku, która miała umrzeć za rok. I tak się jakoś złożyło, że miał z nią dziecko. Proszę nie myśleć sobie niewiadomo czego. Oni po prostu byli w sobie zakochani. Co nie przeszkadzało BB robić tego co lubił. A drugą osobą było to dziecko, dziewczynka. Jej matka zmarła kiedy miała miesiąc i od tego czasu wychowywał ją B. Wiedział, że była wyjątkowa oraz inteligenta i starał się ją rozwijać tak jak on sam się rozwijał, czy też jak rozwijano dzieci w Wammy’s House. Nie pozwalał jej za często bawić się z innymi dziećmi, bał się o nią trochę.

Kilka lat później, pięć dokładnie, rzucił wyzwanie L’owi. Chciał wygrać. Przegrana była równoznaczna ze śmiercią a w ten sposób pozbawiłby Lucy opieki.

Nie miała tak na imię, ale tak ją nazywał. Skrzętnie ukrywał jej dane.

Nadszedł finał sprawy seryjnych morderstw. Z pewnym rozczarowaniem czuł, że może przegrać, że jest to całkiem prawdopodobne. Humor poprawił mu się trochę gdy Lucy wróciła ze sklepu. Poprosiła go wcześniej o trochę pieniędzy. Powiedziała mu „Tato, to ma być niespodzianka, więc ci nie powiem po co!”. Nigdy się nie bał gdy wychodziła do sklepu. Dał już do zrozumienia, że jej nie powinno się atakować. Ostatni człowiek, który ją zaczepił gnił w ziemi od dwóch lat.

- Tato! Mam dla ciebie niespodziankę! - krzyknęła gdy tylko weszła. Miała już sześć i pół roku.

Pomyślał, że kiedy zjawi się Naomi Misora będzie trzeba odprawić młodą.

- Jaką, mała? - zapytał uśmiechając się, nieco demonicznie, ale Lucy lubiła ten uśmiech.

- Dżem!

Beyond Birthday roześmiał się. Śmiał się, jak to opisywał Mello, śmiechem Shinigami, ale Lucy i to w nim lubiła.

- Jaki, maleńka?

- No i to jest niespodzianka! Kupiłam różne! Ananasowy, brzoskwiniowy - wymieniając kolejne smaki wyciągała odpowiednie słoiki z plecaczka - śliwkowy, wiśniowy i truskawkowy!

Mężczyzna pogłaskał córkę po głowie i uśmiechnął się. Przyniósł dwie łyżeczki i razem zjedli wszystko. Potem wytarł buzię małej, która jak zwykle cała się umazała. Ona też lubiła dżem. BB spojrzał na zegarek i stwierdził, że Misora powinna być już niedługo.

- Który ci najbardziej smakował? - zapytał dziewczynkę.

- Wiśniowy! A tobie, tata?

- Ananasowy. Idź do sklepu i kup jeden ananasowy mi i sobie wiśniowy. Dobra?

- Pewnie! - małolata zerwała się na równe nogi.

- Lucy.

Dziewczynka z zainteresowaniem przechyliła główkę. Była do niego strasznie podobna. Blada cera, czarne oczy i czarne włosy, niezbyt długie, sterczące. Pomyślał, że do L’a także jest podobna.

- Tak, tato?

- Kocham cię, Lucy - przytulił dziewczynkę wiedząc, że jeśli przegra nigdy jej już nie zobaczy - Uważaj na siebie.

- Ja też cię kocham, tatusiu. Będę uważać.

Po czym wybiegła uśmiechając się. Beyond Birthday z kochającego taty na powrót stał się mordercą, rywalem L’a.

Przygotował wszystko. I zaczął czekać. Niedługo potem usłyszał kroki, nie krótkie, dziecięce lecz długie, ciche i z pewnością należące do Naomi Misory. Uśmiechnął się.

Następny rozdział

Ostatnie 5 Komentarzy

 • Skomentuj
 • Pokaż komentarze do całego cyklu
 • Shinigami : 2012-10-25 19:17:09
  BEYOND BIRTHDAY

  Beyond Birthday (znany również jako Rue Ryuuzaki) jest drugim dzieckiem, którego opieką zajął się Wammy's House, który szukał następcy L'a. Był seryjnym mordercą w "The Los Angeles BB Murder Case".

  Beyond Birthday nigdy nie pojawił się w anime, mandze, ani filmie, jednakże był na krótko wspominany w anime i mandze. Urodził się z oczami Shinigami, które pozwoliły mu zobaczyć prawdziwe nazwisko oraz czas pozostałego życia innych osób. Używa on tej zdolności, aby wybrać ofiary i je zabić. Nie wiadomo dlaczego urodził on się z oczami Shinigami, choć Mello podejrzewa, iż pojawiły się one zamiast notesu. Podczas dochodzenia w Los Angeles, w sprawach mordów z Naomi Misorą, B opisuje słoiki wypełnione dżemem truskawkowym. Niektórzy fani spekulują, iż jest to podobne do tego, że L je słodycze, a Mello czekoladę, więc Beyond Birthday je dżem. Powiedział tylko, że zjadł cały słoik dżemu raz w "Another Note", a Naomi Misora nie była tego świadkiem. Raz w noweli wspomniano, iż Beyond Birthday często się śmieje. Mello opisuje to jako "Śmiech Shinigami".

 • Nazeli : 2012-10-24 14:18:28
  BB

  Beyond Birthday to główny bohater light novel Anoter Note, opowiadającej o sprawie, którą w przeszłości prowadzili Naomi Misora i L. Jeśli masz możliwość, koniecznie przeczytaj :3

  Odnośnie samego tekstu, bardzo lubię BB, więc nic dziwnego, że mnie się podoba^^ Nie wszystko jest idealne, ze wskazaniem język. Jednak im więcej będziesz pisać, tym będzie przyjemniejszy. Tymczasem, fabuła zapowiada się epicko :)

 • Ariel-chan : 2012-10-24 00:31:19
  ja się pytam

  Kto to jest Beyond Birthday, ja się pytam!? O.O Mangę czytałam dwa razy, anime widziałam ze trzy razy... Filmy jeden raz, więc mogę czegoś nie pamiętać... Jest w Death Nocie ktoś taki jak BB?! O_o To chyba musiał być bardzoooo trzecioplanową postacią xD więc kto to był? ;3

 • Skomentuj
 • Pokaż komentarze do całego cyklu