Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Inuki - sklep z mangą i anime

Komentarze

kamil88 • Do "Overlord tom 7 Inwazja na Wielki Grobowiec - recenzja książki - Prolog"
  RE: Nieścisłość w recenzji

  -Puzzle napisał(a):
  Chciałbym się dowiedzieć o jaką "panienkę" chodzi recenzentowi?

   kliknij: ukryte Przeżywają 3 elfie niewolnice (potwierdzone w późniejszym tomie - tutaj zasygnalizowane). Za to Arche, o którą zapewne chodzi, zostaje w ramach łaski Ainza szybko i bezboleśnie ( w przeciwieństwie do reszty drużyny Przezornych) zabita przez Shalltear.

  Dla mnie był to jeden z lepszych tomów, bo tym razem mogliśmy spojżeć na "wspaniały Nazarick" oczami istot z zewnątrz.

  Poza tym cała akcja była wymyślona jako prowokacja i pretekst do nawiązania kontaktu z Cesarstwem w celu podporządkowania go sobie - typowe casus belli (powód do wojny). Nie określiłbym tego wątku jako niepotrzebnego - jest on punktem wyjścia dla wrzystkich późniejszych wydarzeń (czego recenzent zdaje się nie zauważać). Zgadzam się jednak z opinią, że autor jest podły - mordowanie tylu sympatycznych postaci powoduje mój sprzeciw ( i to już drugi raz!).


   kliknij: ukryte Hekkeran i Imina przeżyli, ale zostali uwięzieni w grobowcu jako marionetki pod kontrolą Ainza, prócz tego umieszczono w nich pasożyta (Tego samego "otrzymała" Hilma w ostatnim tomie)

 • Bardzo dobry tom, jedynie co bym zmienił, to


   kliknij: ukryte Neuronist powinien "dostać" Erye, ta szuja zasłużyła na coś gorszego, niż w sumie szybka śmierć z łap Chomisława