Tanuki-Czytelnia

Tanuki.pl

Wyszukiwarka opowiadań

Inuki - sklep z mangą i anime

Komentarze

Dida • Do "Scarlett - Scarlett"
  Wolę kawę na ławę ;)

  Opowiadanie podobało mi się. Z przyjemnością je przeczytałam. Szkoda, że zakończenie jest otwarte. Lubię, jak autor wszystko do końca wyjaśnia.

  Co do kwestii technicznych. Moje wątpliwości wzbudził zwrot 'Nie przyznałam jeszcze, o jakie mi chodzi'. Chyba lepiej by brzmiało 'nie powiedziałam' albo może 'nie wspomniałam'.

 • Do "Złośliwość rzeczy martwych - Prolog"
  Co za długość

  Odnośnie treści nie będę się wypowiadać, bo nie znam Final Fantasy i z tekstu niewiele rozumiałam. :P Natomiast chciałabym poruszyć kilka kwestii technicznych. Po pierwsze: przed wykrzyknikami i pytajnikami nie stosuje się spacji. Po drugie wielokropek składa się z trzech umieszczonych obok siebie kropek, nie z pięciu, nie z sześciu, ale też i nie z dwóch. Pod trzecie zdania zwykle kończą się kropką, nawet jeśli są to krótkie zdania w dialogach.

 • Do "Ciekawe czasy - Początek"

  Jak na razie, to zupełnie nie moje klimaty. Ale dawno temu zaczytywałam się w Jacku Higginsie, więc może mi się jeszcze spodobać. :P

  Cały czas się zastanawiam nad znaczeniem zwrotu: "Szesnaście punkt cztery sekund", bo wyjątkowo dziwnie brzmi według mnie, ale z drugiej strony nie znam się na terminologii wojskowej...

 • Do "Sherlock : Decyzje - Decyzje"
  Yaoi jest wszędzie

  Luna napisał(a):
  Jakieś porady, coś nie pasowało?

  Jedyne co mi nie pasowało to wątek yaoi. ;p Dla mnie zachowanie Sherlocka jest bardzo out of character w porównaniu z książką. (Przyznaję, że nie znam Sherlocka BBC.) Ale opowiadanie dobrze się czyta, a to jest najważniejsze.

 • Do "Próba Ognia - Omeny"

  Arleen napisał(a):
  Po tym fragmencie nie będę jednak raczej kontynuowała publikacji - tekst spodobał się moim znajomym, jednak poza nimi nie wzbudzał sympatii.

  Protestuję. I domagam się publikacji dalszych rozdziałów. ;) Mnie się bardzo to opowiadanie podoba i chciałabym wiedzieć, co będzie dalej. W ogóle nie zam świata, w którym osadzona jest akcja, ale to wcale nie przeszkadza mi w czytaniu. Po prostu dobra fantastyka. ^ ^

 • Do "Becca Fitzpatrick: Szeptem - recenzja - Prolog"
  Świeżo po lekturze

  Sięgnęłam po Szeptem, bo poleciła mi tę książkę bibliotekarka, wiedząc że lubię klimaty wampiryczno-anielskie. Przeczytałam i mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony czyta się dobrze i z zainteresowaniem. Ale po prawdzie Nora niesamowicie mnie irytowała, manipulowały nią trzy osoby a ona się im bezwolnie poddawała. Do tego jej stosunek do Patcha też mnie denerwował. Te ciągłe rozmyślania w stylu on jest niebezpieczny, ale tak mnie podnieca, on na pewno jest groźny, ale nie mogę przestać o nim myśleć i tak w kółko.

  Zaciekła przeciwniczka nie ma przypadkiem na imię Marcie?

 • Do "Sześćdziesiąt cztery królestwa - Rozdział 1"
  Imiona bohaterek

  Dziękuję za komentarz.

  Jedna z zasad konkursu Ultra Fantasy brzmiała: "Nie akceptujemy tekstów z polskimi imionami bohaterów". Dlatego właśnie wybrałam takie a nie inne imiona, żeby zaprotestować przeciwko temu ograniczeniu. ;p